HC Slavia Praha

Sešívaní   |   Fanklub HC Slavia facebook   ||   ofic. web   |   ofic. facebook

Vzájemná bilance

Se Slavií jsme se doposud utkali v devíti sezonách. Pět z nich bylo zkraje osmdesátých let, kdy Slavia neměla ještě tak zvučné jméno, jako je tomu nyní. Na domácí zápasy chodilo tehdy do Edenu jen okolo 400 diváků. Tu další jsme přidali v ročníku 1993/94. V téhle sezoně jsme odkoupili rozehranou 1.ligu od Brna a nakonec sestoupili, naopak Slavia postoupila do Extraligy. Poslední tři sezony byly ty aktuální ve WSM lize. Se Slavií máme nyní již vyrovnanou bilanci, kterou pražané dokázali v posledních třech letech srovnat. Všechna loňská utkání skončila vítězstvím sešívaných o jednu branku. Letos přidaly sešívaní další dvě výhry a natáhli tak sérii vítězných zápasů na osm v řadě.

28 zápasů     11-0-2-2-13     81:86   (poslední aktualizace 14.12.2017)

Nejvyšší výhra: 7:2 (17.12.1978)
Nejvyšší prohra: 1:8 (4.10.1984)

Vůbec prvním vzájemným duelem bylo utkání 3.kola ze sezony 1978/79 hrané 28.září.  MEO přivítalo nováčka soutěže – Slávii Praha a kdo z přítomných 3200 diváků čekal jednoznačný výsledek podobně jako s Chomutovem, byl velmi zklamán. Hostům výborně zachytal brankář Novák a Přerovu se jej dlouho nedařilo překonat. První třetina byla sotva průměrná a Slávia se ve 12.minutě dokonce ujala vedení 0:1 gólem Urbana. V dalších dvou třetinách se na obou stranách výrazně zvýšilo tempo a ve 34.minutě Řezáč konečně vyrovnal na 1:1. Tentýž hráč ve 47.minutě otočil utkání ve prospěch domacích a o tři minuty později zvýšil na 3:1 Vojáček. Teprve v 54.minutě snížili Pražané na 3:2 gólem Špringera. 32 sekund před závěrečnou sirénou se ještě Slávia odhodlala ke hře bez brankáře, ale na výsledku se už nic nezměnilo.

Nejvyšší počty na vzájemných výjezdech

Přerov na Slavii: 236 (sobota, 39.kolo, 9.1.2016)
Slavia v Přerově:  41 (středa, 52.kolo, 17.2.2016)

Uváděné počty až od sezóny 2006/07 - počítány pouze naše výjezdy. Od 2008/09 - počítáni i hosté u nás. Vzájemná bilance počítána od sezóny 1973/74, kdy MEO postoupilo do divize (4. nejvyšší soutěž).