MEO - Kadaň 3:2, 1. kolo

11.09.2015, Vaca

MEO - Kadaň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
ofic. návštěvnost celkem: 2250 | počet hostů: 0

Dne 8.4.1998 ukončila Kadaň přerovskému hokejovému klubu jeho prvoligovou éru. Dlouhých 6362 dní trvalo, než se opět v Přerově na zimním stadionu odehrál zápas druhé nejvyšší hokejové soutěže a když se tak stalo, osud nám na toto utkání přidělil stejného soka, který nás před sedmnácti lety poslal dolů.

Před samotným zápasem je naplánován koncert skupiny, mající k našemu milovanému klubu velmi blízko. Vyhozený jistič způsobuje nemalé trable, a tak zatímco venku fanoušci muziky poslouchají ticho, uvnitř stadionu vrcholí poslední přípravy dnešní chystané choreografie.

Ta jde nedopatřením nad hlavy divákům na jižní tribuně poněkud dříve, než je původně plánováno a chvíli to vypadá na solidní fiasko. Nakonec však všechno vychází na jedničku a výsledek se dá hodnotit jako velice povedený.

Nové dresy jsou pokřtěny, slavnostní buly vhozeno, a tak dál už nic nebrání tomu, aby sedmnáct let očekávané utkání mohlo začít. Domácí kotel spolu s úvodním vhazováním zahajuje svůj support. K němu se mnohdy přidávají i ostatní tribuny a tak jsou žlutomodré hokejky často hnány kupředu celou halou. V ní se podle oficiálních statistik sešlo 2250 hanáckých diváků, jelikož z Kadaně dle předpokladů nikdo nedojel.

V momentě, kdy do konce druhé třetiny zbývá 13 minut a 12 sekund, jsou v kotli roztaženy transparenty, podporující pětici fanoušků, kterým ostravští samosoudci zařídili na letošní sezónu na dvaapadesát čajových dýchánků po přerovských služebnách. (Počítaje pouze základní část a pouze letošní sezónu.)

Zápas fantasticky končí naší výhrou. Kubou Ferencem je rozezněna píseň z nejoblíbenějších, svou chvíli slávy si užije i nový gólman Juraj Šimboch, který zde předvedl vynikající výkon a my se pomalu odebíráme slavit povedený večer do okolních hostinců.

Závěrem ještě několik poděkování. Zaprvé hodným pánům ze Spocené Uklízečky, kteří pomohli s přípravou chorea v době, kdy na stadionu ještě nikdo nebyl. Dále všem, kteří se jakkoliv podíleli ať už na roztažení plachet, či na jejich samotné výrobě. Obrovské Díky s velkým "D" patří panu Chytilovi, bez kterého bychom neměli tak senzační prostory pro realizaci našich nápadů. Děkujeme všem, kteří přispěli jakoukoliv částkou do kelímku. Bez této finanční podpory by to taky nešlo. Nepoděkování patří ostravské policii a samosoudcům, díky kterým jsme na několik let přišli o důležité postavy na stadionu. Nicméně, tahle Vaše šaškárna stejně nic nezmění. FANOUŠKA NEZLOMÍTE!!!

Fotogalerie ZDE


Nejbližší výjezdy

Středa, 11.2.2026 - ZLÍNVLAK
Sraz na nádraží v 15:20, odjezd v 15:39


17:30 Středa
11.02.2026
47.kolo
PSG Berani Zlín 4:3pp HC ZUBR PŘEROV
JIH 1:4 PCE  |  SOK 4:7 FMI  |  SLA 3:4sn KOL  |  LIT 4:3sn VSE  |  TŘE 1:0 POR  |  TAB 3:0 CHO
17:00 Sobota
14.02.2026
48.kolo
HC ZUBR PŘEROV - : - SK Horácká Slavia Třebíč
POR - : - LIT  |  KOL - : - JIH  |  FMI - : - TAB  |  VSE - : - SLA  |  PCE - : - SOK  |  CHO - : - ZLN
18:00 Středa
18.02.2026
49.kolo
HC Stadion Litoměřice - : - HC ZUBR PŘEROV
JIH - : - VSE  |  ZLN - : - TAB  |  PCE - : - FMI  |  SOK - : - KOL  |  SLA - : - POR  |  TŘE - : - CHO

Sezóna 2025/2026 | 1.liga

1. HC Slavia Praha 47 92
2. SC Kolín 47 91
3. HC Dukla Jihlava 47 89
4. VHK ROBE Vsetín 47 78
5. HC Stadion Litoměřice 48 74
6. HC Dynamo Pardubice "B" 47 67
7. HC Tábor 47 67
8. HC Baník Sokolov 47 65
9. SK Horácká Slavia Třebíč 47 64
10. HC ZUBR PŘEROV 47 64
11. HC Frýdek-Místek 46 63
12. PSG Berani Zlín 47 60
13. Piráti Chomutov 47 59
14. HC RT Torax Poruba 47 54