Tábor - MEO 3:6, Kvalifikace3

08.04.2015, Vaca

Tábor - MEO 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
ofic. návštěvnost celkem: 3791 | počet MEOfANS: 95

Po sobotním výjezdu přes celou republiku na nás čeká o trochu kratší štace na půdu Tábora, jehož příznivci o nás před utkáním na internetu nemluví úplně přívětivě a společně se sokolovskými nám při jejich vzájemném zápase nepějí zrovna chvalozpěvy. Nejspíš některým vadil hladký průběh prvního kvalifikačního zápasu, konaný na našem území. Z Přerova tedy něco po dvanácté hodině vyjíždí plný autobus zvědavců, spekulujíc co vlastně od dnešního mače čekat.

Během putování napříč republikou je častokrát stavěno. I přesto však zakoupený sekt některé prohání neobyčejným způsobem a několik jedinců je tak nuceno prázdné petky od piva během jízdy opět plnit.

Přijíždíme k zimáku, kde na nás už čeká pár antonků. Kupujeme lístky a přes osobní prohlídky, které jsou dnes opravdu kuriózní, pronášíme dovnitř i Jirku Kajínka. Na zimáku sedáme do jakéhosi zahuleného bufetu, ve kterém obsazujeme celý "salónek".

Před zápasem je hostujícím sektorem odzpívána státní hymna, kterou bohužel trochu pokurvil jakýsi chlupatý umělec na ledě. Zápas "o vše" začíná. Po pár minutách hry domácí plánují celotribunové choreo z balónků, jenž mají doplňovat plachtu uprostřed. Znak města na této plachtě vyobrazený je však roztáhnut vzhůru nohama, a tak si po zapálení vlastní vlajky během sezóny, či potupném navrácení ukořistěných kobřích praporů, místní pánové připisují další bod do kolonky "Naše slavné prohry". Přerovští mezitím dávají najevo co si o domácích "ultras" myslí.

Pokřiky sedícího domácího kotle, doprovázené trumpetou, jsou mnohdy opravdu k smíchu. Tradiční valašské písně s upraveným textem, aby se to "hodilo" na hostující, jsou vskutku zlatým hřebem celé místní filharmonie. Táborští po zápase chválili perfektní atmosféru, kterou svým hráčům vytvořili. No za stavu 2:5 jsou však domácí tribuny zcela zticha a nabádat Čecháčky k supportu musí trapně místní hlasatel.

Hosté fandí od začátku zápasu velice dobře. Svůj standart si drží jak ve chvílích kdy je pro ně skóre nepříznivé, tak samozřejmě i v době opačného vývoje utkání. Při vyrovnávacím gólu na 2:2 propuká v rohovém sektoru obrovská vlna euforie, což někteří blízko sedící domácí neunášejí. Vzniká menší potyčka, kterou ukončuje početná security. Konflikt číslo dvě vzniká ve třetí třetině po snižujícím gólu na 3:5. Cca tři domácí se provokativně motají kolem hostujícího sektoru, kde po chvilce dostávají co proto a přichází o své symboly.

Po zápase je odpáleno na 20 hirošim, které osvětlují a malinko zadymují náš sektor. Prapodivný zákrok hasičů, kteří po dohoření pyrotechniky začínají hosty úplně zbytečně kropit vodou vyvolává drobnější nepokoje. Ty poněkud narůstají ve chvíli, kdy se místní hasičská jednotka snaží nepochopitelně dobývat do našeho kotle. Co chtěli nikdo neví. Pro svou aroganci a to, že nám tahle parta oslů poničila vlajku to jeden z nich odnáší ztrátou helmy. My tak díky tomu můžeme sledovat nefalšované hysterické záchvaty těchto pánů vody a ohně. Všechny tyhle události zmaří děkovačku, kterou jsme si se svými borci na ledě chtěli společně užít. Hráči tak odjíždí do kabin. Mezitím se v sektoru vše postupně uklidňuje, hasiči jsou z tribuny komicky vyvedeni městskou policií a my se pouštíme do opětovného vyvolávání našich "plejerů" k děkovačce. Společně oslavíme vydřené a nezbytně nutné tři body a opouštíme zadýmený stadion.

Při odchodu ještě PČR stihne opsat některé z našich občanek. Autobus je přistaven až přímo k východu a obklíčen hromadou těžkooděnců, za kterými se prsí dosti početná družina táborských. Obě dvě skupiny na sebe přes živý policejní plot chvíli pořvávají, benga pouze situaci monitorují a nezakročují. To se mění až poté co se přerovští pouští do šestisetletého výročí upálení Jana Husa poněkud předčasně a začínají do táborského davu metat kovové světlice, které domácí gestikulace a pokřiky mění pouze na konsternované nářky.

Fotogalerie ZDE
Foto: Salkim ZDE
FotoReport na Supporters ZDE

Choreografie Tábora

Video: Karel Petr

Záznam celého zápasu (PiTV)


Nejbližší výjezdy

Pátek, 1.3.2024 - TŘEBÍČ
Auta a po vlastní ose!!!


16:30 Sobota
24.02.2024
50.kolo
HC Dukla Jihlava 2:6 HC ZUBR PŘEROV
PV 4:2 TŘE  |  FMI 2:3 SLA  |  SOK 5:6sn POR  |  KOL 5:4sn LIT  |  ZLN 2:1 PCE  |  ZNO 6:3 VSE
17:30 Středa
28.02.2024
51.kolo
HC ZUBR PŘEROV 0:2 PSG Berani Zlín
JIH 4:1 SOK  |  LIT 3:5 FMI  |  POR 1:3 PV  |  VSE 4:2 KOL  |  PCE 4:2 ZNO  |  SLA 3:2pp TŘE
17:30 Pátek
01.03.2024
52.kolo
SK Horácká Slavia Třebíč - : - HC ZUBR PŘEROV
FMI - : - POR  |  ZLN - : - JIH  |  ZNO - : - LIT  |  PV - : - VSE  |  SOK - : - PCE  |  KOL - : - SLA

Sezóna 2023/2024 | 1.liga

1. HC RT Torax Poruba 51 112
2. VHK ROBE Vsetín 51 96
3. LHK Jestřábi Prostějov 51 89
4. HC Stadion Litoměřice 51 80
5. SK Horácká Slavia Třebíč 51 80
6. PSG Berani Zlín 51 78
7. HC ZUBR PŘEROV 51 77
8. HC Dukla Jihlava 51 71
9. HC Baník Sokolov 51 68
10. SC Kolín 51 67
11. HC Slavia Praha 51 67
12. HC Dynamo Pardubice "B" 51 65
13. HC Frýdek-Místek 51 64
14. HC Orli Znojmo 51 57