Vyjádření k časům minulým

13.12.2022, MEOfANS

V roce 2006 vznikla značka MEOfANS. Vznikla, aby spojila fanoušky mladé, staré i všechny ostatní, což se určitě povedlo. Nikdy se nejednalo o označení nějaké úzké skupiny fanoušků, nikdy nebylo pevně dáno - kdo je, či není členem. Jednalo se spíše o pojmenování přerovských fanoušků jako takových, ať už se podíleli na atmosféře pouze jako „řadoví“ kotelníci, či i aktivně se starající o chod tribun. Pod touto značkou se prezentovali přerovští fanoušci téměř 17 sezón. Během let se různě obměňovaly tváře, starší odcházeli, jiní přicházeli, lepší období střídalo horší jak už to tak bývá. V průběhu let na přerovských tribunách vzniklo i několik skupin, které vždy spojovaly několik jedinců. Žádná z těchto skupin se nikdy nedistancovala od názvu MEOfANS. Tato značka, která se během let stala pojmem, který znají nejen v Přerově ale v celé republice, vždy byla záštitou zahrnující všechny aktivní fanoušky na přerovském stadionu.

Několik sezón zpátky jsme na našem zimáku mohli pozorovat určité skomírání atmosféry. Důvody byly jednoduché. Těm nejaktivnějším, co se starali o chod tribun, postupně skončila studentská léta, jiní založili rodiny, jiní se odporoučeli na onen svět, jiní z důvodu bídné nabídky práce v našem regionu cestují za prací do zahraničí, apod. Bohužel se nenašel nikdo, kdo by tyto nejaktivnější dokázal nahradit.

Až před dvěma lety vznikla skupina, která si dala za cíl pozvednout tento mizerný stav. Od samého začátku se někteří její členové chovali poněkud povýšeně. Jejich původní název nebyl úplně kompatibilní s názvem jiné působící skupiny, což vedlo k prvním konfliktům. Chtěli si to dělat po svém, chtěli zahájit „novou éru“. Z naší strany jim byla nabízena pomoc v různých formátech, včetně správy banku. Dlouhou dobu byla jejich neschopnost omlouvána, dostali spoustu rad. Nicméně i přes mnoho chyb, kterých se jako nováčci na scéně dopustili, přes neochotu naslouchat radám starších, byla v tuto skupinu dlouho vkládána určitá důvěra. Během dvou let u kormidla se ovšem atmosféra na přerovském stadionu nejen že neposunula nikam dopředu, ale upadala dál a dál. Pod pokličkou začínala pomalu bublat voda a za zády starých pardálů, jenž se snažili pomoct, začaly prosakovat pomluvy od těchto nových „kotelníků“.

Voda se dostala na bod varu během venkovního zápasu v Pelhřimově (proti Jihlavě). Tato mladá skupina se zaručila tím, že na tento výjezd určitě vyjede, čímž uklidnila „starší“, kteří měli obavy z bídného počtu přerovských fanoušků na tomto výjezdu a nemobilizovali se tak. Jak to dopadlo jsme mohli vidět. Nebýt zbloudilého jedince, který do Pelhřimova dorazil po své vlastní ose, tak by došlo k nepěkné události, a to první výjezdové nule od vzniku MEOfANS.

Na středeční zápas proti Třebíči se nikdo z této skupiny, stavějící hokej vždy na první místo, jak jsme se mohli dozvědět z jejich vyjádření, nenamáhal ani přijít. Asi zrovna měli pod nohama moc klacků. Od počátku dob aktivního fandění na přerovském zimním stadionu se nikdy nestalo, že by na soutěžním zápase nebyl organizovaný kotel. To je už více než 50 let. I v nejkrušnějších letech Bohemex Trade „B“ (sezóna 1997/1998), kdy přerovští hokejisté nastoupili do dvanácti zápasů jako farma Opavy v černo-bílo-červených dresech, kotel fungoval. Fungoval, i když pouze na protest této zrůdnosti. Středa nicméně byla obrovská ostuda, kterou přerovský stánek opravdu nepamatuje. Neděkujeme, negratulujeme! Tímto jste se přeci jen dokázali zapsat do historie! Sobotní zápas proti Slavii by dopadnul úplně stejně. Tato skupina, pozvedající atmosféru, si na domácím zápase opět připsala nulu. Na slušné dotazy, co se děje a jestli dnes tedy budou organizovat kotel arogantně informují, že kotel nebude a dodávají, cituji: „Zvykejte si“. Starým konzervativcům se moc nechce zvykat na novou éru hokeje v tichu. Berou ze skladu propriety, jenž už dobrých pár let nedrželi ve svých prackách a berou fandění na sebe. Přitom ve skladu náhodou objevují zástavu, jenž patří zmíněné skupině. I přes emoce, které spoustou přítomných cloumají, je tato vlajka zprvu ponechána bezpečně ve skladu. To se mění až po druhé třetině, kdy se dozvídáme o zprávách, které tito bořitelé dějin prohlásili už před zápasem, o tom, že jako skupina končí s jakoukoliv další aktivitou.

Ve třetí třetině je tak pověšena vlajka, nyní už neaktivní skupiny, vzhůru nohama. Po konci zápasu dochází ke kontroverznímu incidentu.

Co říct závěrem? „Staří“ MEOfANS nic zpátky nepřevzali, pouze si doma udělali pořádek. Chudáci za dva roky nepředvedli ale vůbec nic. Kde jsou ty vaše vize, jak postavíte kotel zpátky na nohy? Kde jsou ty vaše nový chorály? Kde je to vaše „MEO v srdci“? To jak jste měli Přerov v srdci krásně dokládá vaše následné uražené prodávání permanentek a jiných hokejových předmětů. Pro přerovský hokej bude lepší, když se seberete a půjdete svou neschopnost prezentovat o dům dál. Zlín, Mora, nebo třeba přerovský volejbal vám budiž útočištěm.

Neschopní byli sice vyhozeni od kormidla, ale někdo jiný musí to kormidlo uchopit a kormidlovat správným směrem. Budoucí zápasy nebudou jednoduché. Touto cestou bychom rádi vyburcovali všechny fanoušky, kteří v minulosti kotel opustili ať už z jakéhokoliv důvodu, aby se vrátili a pomohli hnát naše hokejky kupředu. Abychom si opět mohli říct, že jsme tím pomyslným šestým hráčem. Bude potřeba každého!

Ať žije MEO!!!


Nejbližší výjezdy

Středa, 18.9.2024 - PRAHA
Cena ...,- Kč, odjezd od ... v ..:..


18:00 Úterý
06.08.2024
přát.
HC ZUBR PŘEROV - : - HC Dukla Jihlava
16:15 Sobota
17.08.2024
MORA FEST
HC Olomouc - : - HC ZUBR PŘEROV
18:00 Čtvrtek
22.08.2024
přát.
HC Dukla Jihlava - : - HC ZUBR PŘEROV
18:00 Úterý
27.08.2024
ZUBR CUP
HC ZUBR PŘEROV - : - HC Nové Zámky
18:00 Čtvrtek
29.08.2024
ZUBR CUP
HC ZUBR PŘEROV - : - PSG Berani Zlín
18:00 Úterý
03.09.2024
přát.
HC Frýdek-Místek - : - HC ZUBR PŘEROV
18:00 Pátek
06.09.2024
přát.
HC ZUBR PŘEROV - : - Draci Šumperk
17:00 Sobota
14.09.2024
1.kolo
HC ZUBR PŘEROV - : - HC Dukla Jihlava
POR - : - CHO  |  VSE - : - FMI  |  PV - : - KOL  |  LIT - : - SOK  |  ZLN - : - SLA  |  TŘE - : - PCE

Sezóna 2024/2025 | 1.liga

1. HC Dynamo Pardubice "B" 0 0
2. SC Kolín 0 0
3. Piráti Chomutov 0 0
4. PSG Berani Zlín 0 0
5. HC Slavia Praha 0 0
6. SK Horácká Slavia Třebíč 0 0
7. HC Stadion Litoměřice 0 0
8. HC Dukla Jihlava 0 0
9. HC Baník Sokolov 0 0
10. LHK Jestřábi Prostějov 0 0
11. HC Frýdek-Místek 0 0
12. HC RT Torax Poruba 0 0
13. VHK ROBE Vsetín 0 0
14. HC ZUBR PŘEROV 0 0